Dnes je sobota, 13.7. 2024 (Markéta)
aktuálně

Aktuálně

SOMcup 2018

Zveme všechny příznivce odbíjené do Brna na SOM CUP 2018! Letos se potkáme v Lužáneckém parku a těšit se můžeš, krom samotného sportu, na další známé i neznámé ze seniorátu, na společně strávený čas a samozřejmě na skvělou atmosféru. V Brně pak bude možnost přespat a jít ráno na bohoslužby. A to všechno můžeš zažít i ty, když přijedeš na SOM CUP! Více info ZDE.

Report z Jarní školky v Olešnici

Pátek odpoledne, je něco mezi čtvrtou a pátou, a na autobusovém nádraží v Krpoli se začínají shromažďovat mládežníci, blíží se společný odjezd na letošní jarní školku.
Celý report ZDE.

Jarní školka v Olešnici 4. - 6. května

Zveme Vás na jarní školku, tentokrát do Olešnice, která se uskuteční 4. - 6. května.
Proč není jen jedna církev? Proč máme potřebu každý jinak věřit? Co jsou ty témata, v kterých se rozcházíme? Na co klademe důraz?
Víme z čeho vychází naše církev? Je to zrovna přesně 100 let co existujeme, a co bylo před tím? Proč a z čeho vznikla a čím žije ČCE dnes? Více info ZDE.

Brigáda na Blažkově 4. - 8. května

Blažkov... letní tábory, sborové pobyty, LeSeM... pro někoho je Blažkov srdeční záležitostí... A pokud máte přírodu a atmosféru kolem Blažkova tak rádi, že se na něj chcete vypravit ještě před prázdninami, pojeďte s námi na brigádu. Tuto akci SOM neorganizuje, ale máme za úkol ji propagovat mezi mládežníky a budeme rádi, když tam pojedete. A Blažkovské kuratorium bude taky rádo! :)
Více info ZDE.

Report z brigády ve Vanovicích od Markéty

Letos jsme vyrazili do uprázdněného sboru a na faru ve Vanovicích. Po pátečním komunikačním shonu, stran cesty, dojela 2 auta z Brna a 3 cestovatelé vlakoví plus místní mládež.
Pokračování ZDE.

Brigáda ve Vanovicích 13. - 15. dubna

Máš-li čas a chuť, pojeď s námi máknout do Vanovic! Čekají nás hrubší práce ve venkovních prostorách a celkový úklid kostela. Více info ZDE.

ČloBrDo 10. - 11. března

Jednou z největších výhod stolních her je, že hrajete za přítomnosti Vašich spoluhráčů. Ti se neschovávají někde daleko za jiným počítačem, ale komunikují, dohadují se, pletichaří přímo před Vašima očima. Jde tedy o mnohem lepší trénink pro skutečný život, ve kterém je mnoho podobného "hraní", třeba o lepší pracovní pozici, o pozici mezi spolužáky ve škole, o lepšího partnera a podobně.
Přijďte si zahrát! Více info ZDE.

SOM CUP ve florbale 17. února

Je tu nový rok a s ním i čas se po Vánocích řádně protáhnout. A proto zveme všechny florbalové hráče na jarní SOM CUP, který se odehraje v sobotu 17. února. Vše se odehraje nově v areálu Salesiánského střediska v Líšni.

Plesem 2018

Zveme vás na druhý ročník Plesem - Plesu nejen evangelíků napříč generacemi. SOM a SEM tuto akci chystá pro mládežníky, odrostlejší mládežníky, rodiče mládežníků a pro všechny ostatní, kteří si chtějí tento večer užít. Přijďte si osvěžit taneční kroky! Nezapomeňte s sebou vzít i své kamarády, ať je nás plný parket! Více info ZDE

Podzimní školka ve Svitavách

Letošní školka pro mě začala jednoho nepříliš slunečného dne, když jsme se sestrou utíkaly na Hlavní nádraží v Brně, kde byl sraz na společný odjezd do Svitav. Po vstupu do přeplněné haly nám netrvalo dlouho, než jsme zahlédly pestrobarevný poplackovaný batoh Bena Skály, který nás navedl správným směrem. Při nástupu do vlaku začaly menší komplikace, protože vůz byl mimořádně přeplněný... pokračování zde.

Podzimní školka ve Svitavách

Zveme vás na podzimní školku, která se uskuteční ve Svitavách. Téma školky je: Sexualita pšššt!. Začínáme v pátek 20. října. Téma sexuality nakousneme z různých pohledů. Budeme se bavit o sexualitě v Bibli, předmanželském sexu, sexu bez lásky, homoseualitě a tak dále. Těšit se můžete také na dílny, sporty, koncert skupiny Oops a mnoho dalšího. Více info ZDE

Autobus na Sjezd!!

Ptáte se kde je Jablonec? Nad Nisou! A taky docela daleko. Protože cesta hromadnou dopravou by nebyla zrovna nejrychlejší, pojedeme na sjezd společným autobusem. Více info ZDE

SOM CUP ve volejbale

Volejbalový turnaj SOM CUP se už blíží, tak neváhejte a nahlašte vaše týmy. Pozor, letos se bude hrát opět v Brně. Více podrobností zde.
UPDATE: Změna místa!! Bude se hrát v tělocvičně MU na Vinařkách (Vinařská 5, Brno).

Bylo spuštěno přihlašování na Lesem 2017!

Přihlašovat se můžete zde. UPDATE: kapacita naplněna. UPDATE2: kapacita byla navýšena. UPDATE3: přihlašování skončilo, definitivně.

Seniorátní souznění… s Martinem Lutherem

Přijeďte na Seniorátní neděli brněnského seniorátu do Nosislavi. Těšit se můžete na společné bohoslužby a následný program pro všechny generace. Více info zde.

Jarní školka na Blažkově

Zveme všechny na jarní školku do rekreačního střediska na Blažkově! Začínáme v pátek 12. května. Tématem bude zbožnost. Těšte se mj. na minipřednášky, workshopy, dílny, sporty, čajovnu a krásnou přírodu v okolí Blažkova! Více info zde.

Brigáda na Blažkově

Blažkov... letní tábory, sborové pobyty, LeSeM... pro někoho je Blažkov srdeční záležitostí... A pokud máte přírodu kolem Blažkova tak rádi, že se na něj chcete vypravit ještě před školkou, která se na Blažkově chystá, a před prázdninami, pojeďte s námi na brigádu. Více info zde.

Mládežnická brigáda

Máš-li čas a chuť, pojeď si s námi máknout do Nosislavi! Budeme pomáhat místnímu sboru se vším možným. Více info zde.

Člobrdo

Společenští pařmeni, zveme vás k posezení u stolních her! Přijeďte 4. března do Brna. Nejlépe, když přijedete už dopoledne - máme připravenou procházku po Brně. Kdo již Brno důvěrně zná a dá přednost obědu v pohodlí domova, bude vítán odpoledne v Židenicích! Více tady a na facebooku.

SOM CUP ve florbale 18. února

Je tu nový rok a s ním i čas se po Vánocích řádně protáhnout. A proto zveme všechny florbalové hráče na jarní SOM CUP, který se odehraje v sobotu 18. února. Vše se odehraje v tělocvičně Sokola I, stejně jako minulý rok.

Plesem 27. ledna

Zveme vás na první ples vznikajícího SEMu Brněnského seniorátu! Plesem chystáme pro mládež, starší mládež i vaše rodiče! Přijťe si osvěžit taneční kroky a vezměte s sebou i své kamarády, ať je plný parket! Více informací zde.

SOM Swim 26. listopadu

Přijďte si s námi zaplavat, zazávodit, zablbnout v tobogánu a zasmát se! :) Sraz je v 15h před vstupem do aquaparku v Kohoutovicích, skončíme kolem 17h a pak si můžeme jít společně někam sednout na čajíček a kofču. ;) A nezapomeňte si plavky! Těšíme se na vás!

Noví SOMáci

Na školce v Miroslavi byli zvolení noví členové SOMu, kteří pro vás budou připravovat následující dva roky seniorátní akce. Podívejte se na .

Podzimní školka

Zveme na pozdimní školku do Miroslavi ve dnech 21.-23. října. Tématem školky bude naše církev - ČCE. A jelikož přišel čas zvolit nové složení SOMu, bude školka volební. Více informací a přihlašovací formulář hledejte tady.
Stahujte, tiskněte a vyvěšujte ve svých sborech školkový plakátek!

Přihlašování na Sjezd

Upozorňujeme vás všechny, kdo se chystáte na Sjezd, že na tuto akci je potřeba se přihlásit do 30. září. Více informací o Sjezdu najdete na sjezdovém webu. Jelikož je Třebíč opravdu kousek, neváhejte a určitě jeďte!

SOM CUP

Volejbalový turnaj SOM CUP se už blíží, tak neváhejte a nahlašte Kubanovi vaše týmy. Pozor, letos se bude hrát v Brně. Více podrobností zde.

Report ze školky

Zejména vy, kdo jste nebyli na školce, vedle dívání se na spousty fotek si můžete počíst krátký report ze školky od Filipa Ryšavého, kterému za něj moc děkujeme.

Divadelní Pilník

Parta divadelních nadšenců a SOM BS vás zvou na šestidenní divadelní workshop Divadelní Pilník do Blahoslavova domu, během nějž si účastníci vypilují herecké dovednosti a vyzkouší různé divadelní formy. V rekordně krátké době secvičí a na závěr provedou veřejné představení podle připraveného scénáře s názvem KRIMINÁL. Pilovat se bude v prostřed prázdnin, od 31. července do 6. srpna, v Blahoslavově domě (vše zajištěno, spacák s sebou). Více info v pozvánce. Přihlašujte se co nejdříve, nejpozději do půlky června.

Foto ze školky

Na školce bylo fakt krásně! Děkujeme vám, že jste přijeli a podíleli se na super atmosféře. Podívejte se do galerie na fotky, za které děkujeme talentu Benovi a Tomíkovi. Upozornění: fotek je dohromady spousta :) časem snad uděláme výběr.
Pokud víš o nějaké aktuálnosti, která je natolik aktuální aby zde byla uvedena tak dej, prosím, vědět.